İl Müdürlüğümüz Tarafından Düzenlenen Tüketici Haftası Etkinlikleri

     15 Mart “Dünya Tüketiciler Günü”nü içeren hafta “Tüketiciyi Koruma Haftası” olarak kutlanmaktadır. Tüketicilerin sahip olduğu haklarla ilgili olarak bilinçlenmesi, hak arama yolları hakkında bilgi sahibi olması ve tüketicinin korunması alanında bir farkındalık oluşturulması amacıyla 15-16 Mart 2017 tarihlerinde Müdürlüğümüz İl Tüketici Hakem Heyeti tarafından Malatya Park Alışveriş Merkezinde “Bilgilendirme Standı” açılmış olup, tüketicilere bilgilendirici broşürler dağıtılmıştır.
 

      Bilgilendirme standının yanısıra; Müdürlüğümüz İl Tüketici Hakem Heyetinin organizesini üstlendiği, Malatya Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi “Bi’hal Tiyatro Grubu” tarafından “Bilinçli Tüketici” konulu tiyatro gösterisi Malatya Park Alışveriş Merkezinde sergilenmiştir. Tüketicinin bilinçlenmesi amacıyla hazırlanan ve bu alanda bir ilk olan tiyatro oyunu izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. 

      Tüketiciyi Koruma Haftasında ayrıca çeşitli okullarda seminerler düzenlenerek tüketici hakları ile ilgili olarak İl Tüketici Hakem Heyeti Raportörlerimiz tarafından bilgilendirme yapılmıştır.
 Malatya Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Hafize Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik bilgilendirme yapılmıştır.