Esnaf ve Sanatkarları Bilgilendirme Toplantısı

16.11.2017 tarihinde Malatya Ağaç İşleri  Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Esnaf ve Sanatkarları bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İl Müdürümüz Ahmet DEMİRBAĞ, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Başkanı Ali EVREN, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği başkan vekili Orhan ÖZBEK, Malatya İşkur İl Müdürü Vahap TOMAN, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden Şube Müdürü Fikret CANPOLAT, KOSGEB, Fırat Kalkınma ajansı  temsilcileri ve ilimizde faaliyet gösteren oda yöneticileri ile esnaf ve sanatkarlar katıldılar. Toplantıda İl Müdürümüz Ahmet DEMİRBAĞ yaptığı konuşmasında;
"Bakanlığımızın 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları kanunu kapsamında   Esnaf ve Sanatkar camiasına  yönelik destekleri, çalışmaları ve ilgi talimatları kapsamında, İlimizin esnaf ve sanatkar camiası ile birlikte sorunların tespiti, çözüm yolları, gerektiğinde bu sorunların Bakanlığımıza iletilmesi ve camianın geliştirilmesi hususunda bakanlığımız hassasiyet göstermektedir.
 
Bu kapsamda İl Müdürlüğümüz daveti ile Esnaf ve Sanatkar Odalar Birliği, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Başkanlığı ,Kosgeb,  İşkur , Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Fırat Kalkınma Ajansı gibi kurumlar bugün davetimizi kabul ederek bizi onurlandırdılar. İş gücü piyasası araştırması, İş ve meslek danışmanlığı,  İstihdam teşvikleri, gibi konularda bizimle fikirlerini ve projelerini paylaşmak için davetimizi kabul eden değerli kurum yetkililerine vakit ayırıp davetimizi kabul ettikleri için hepinizin huzurunda Müdürlüğümüz ve Bakanlığımız adına teşekkür ediyorum. Bu toplantının esnaf ve sanatkarlarımız ve İlimiz için faydalı olacağını temenni ediyorum." dedi.